Advertisement

Sõbrad

Advertisement

Advertisement

Kasutajad onlines

Meil on lehel:
Külalisi - 1
juuni 30 2008
Piirivalve päästis 8 merehätta sattunud sukeldajat PDF Trüki E-mail
esmaspäev, 30 juuni 2008

Image

Eile, 29. juuni õhtul  sai piirivalve teate Toila lähedal 4 meremiili kaugusel rannikust merehätta sattunud aluse „Marusja”  kohta. Aluse pardal oli kaheksa sukeldujat. Sukeldujate 6-meetrine kummipaat  jäi merehätta mootoririkke tõttu.

Sillamäe piirivalvekordoni korrapidaja sai teate kell seitse õhtul, et  Toila sadamast merele väljunud alus „Marusja”, 8 inimesega pardal, ei ole kokkulepitud ajaks tagasi jõudnud ning alusega ühendust võtta ei õnnestu.
 
Piirivalve tegi kindlaks aluse asukoha ja saatis piirivalvekaatri Sillamäe sadamast sündmuskohale.  Merehädalised võeti piirivalvekaatri pardale ja alustati kummipaat „Marusja” pukseerimist Toila sadamasse. Pardal viibiinud 7 meest ja 1 naine arstiabi ei vajanud.
 
Hätta sattunud sukeldujad olid alustanud tagasiteed  Toila sadamasse, kui paadimootor seiskus ja seda ei suudetud enam käima saada. Remondi käigus kukkus mehhaaniku rinnataskust merre mobiiltelefon, mis oli ainuke kaasas olnud sidevahend.
 
Sukeldujad hakkasid lestade abil mootorpaati kalda poole lükkama. Punaseid signaalrakette otsustasid sukeldajad esialgu mitte kasutada, kuna loodeti, et kui kokkulepitud ajaks Toila sadamasse ei jõuta, hakkavad treeninglaagri korraldajad neid otsima.
 
Piirivalve tuletab meelde et  merele minnes:
Veendu laeva ja navigatsiooniseadmete heas tehnilises seisundis
Jälgi ilmateadet
Pane selga päästevest
Võta kaasa sidevahend
Teavita mereleminekust omastele
Tee endale selgeks merel kehtivad eeskirjad
 
Oliver Prits
Piirivalveamet
Avalike suhete vanemspetsialist
E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud

 
Järgmine >