Advertisement

Sõbrad

Advertisement

Advertisement

Kasutajad onlines

Meil on lehel:
Külalisi - 4
juuli 29 2008
Ruhnu sadam kogub populaarsust PDF Trüki E-mail
teisipäev, 29 juuli 2008

Image

Pisut rohkem kui aasta tagasi pärast põhjalikke taastamistöid avatud Ringsu sadamas on merereisijate hulk tublisti kasvanud ning viimastel nädalatel on sadamat külastanud suuremad laevad kui kunagi varem. Ruhnu sadam on külastajate hulgas populaarne ning meelitab ligi ka väga suuri ning uhkeid aluseid. Teiste hulgas randus Ringsus näiteks Armin Karu kaater Mari V, mille kõrval ruhnlaste alus Sääre Mari tundub tõeline kärbeskaallane.

“Korraga tuleb palju rohkem laevu sisse ja laevad ise on suuremaks läinud,” nentis Ruhnu sadama järelevalvaja Priit Kapsta. Eile võttis sadam vastu 400. aluse sel hooajal.

Kapsta sõnul võib tulemusega igati rahule jääda, sest näiteks möödunud aastaga võrreldes on Ringsu sadamat külastanud juba 90 laeva rohkem kui mullu. Seejuures ei jõudnud tänavu Ruhnu Muhu väina regatt, mis eelmisel aastal tõi korraga sisse 60 alust ja upitas tublisti statistikat.

Suured ja uhked laevad

Lisaks kasvanud külastajate arvule on Kapsta kinnitusel randunud Ringsus hulk suuremaid laevu, millesarnaseid pole varem Ruhnus nähtud. Ligi 20 meetri pikkuseid aluseid on olnud paarikümne ringis, nentis Kapsta.

Teiste hulgas käis Ruhnus kasiinokuningas Armin Karu kaater, mida peetakse Eesti suurimaks kaatriks. Palju elevust pakkus ruhnlastele ka Hollandi purjekooli laev Stortemelk, mis oma mõõtmetelt teeb silmad ette kõikidele Ruhnut külastanud laevadele.

Populaarne tänu heale asukohale

Pisut rohkem kui aasta tagasi pärast ulatuslikke taastamistöid avatud Ringsu sadam on Kapsta hinnangul jõudnud end aastaga väga hästi sisse töötada. “Mahud on tublisti kasvanud,” märkis Kapsta, kelle hinnangul on Ringsu sadam populaarne tänu väga heale asukohale. “Sadam on keset Liivi lahte ja kõik suuremad keskused on umbes 1-päevase sõidu kaugusel, “ lausus ta.

Oma rolli mängib Kapsta sõnul ka Ruhnu kaunis ja ligimeelitav keskkond tänu millele ei ole paljud mereturistid ainult läbisõidul, vaid nad jäävad Ruhnu tihtilugu 2-3-päevaks peatuma.

Autor: Kristiina Kruuse/Meie Maa

Foto: ruhnlane.blogspot.com

 
< Eelmine   Järgmine >