Advertisement

Sõbrad

Advertisement

Advertisement

Kasutajad onlines

Meil on lehel:
Külalisi - 9
märts 06 2009
navi.kipper.ee - uus õppeotstarbeline tasuta merekaart PDF Trüki E-mail
reede, 06 märts 2009

Image

Ajastatult Meremessi esimesele päevale sai täna huvilistele kasutatavaks uus õppeotstarbeline tasuta merekaart navi.kipper.ee. Kaardi eesmärk on teha mugavalt kättesaadavaks kogu veel kulgemist hõlbustav info. Kaart põhineb GoogleEarth kaardirakendusel ja sisaldab suure hulga infokihte, et enne merele (või siseveekogudele) minemist põhjalik eeltöö ära teha.

Nii on kaardil kogu Eesti navigatsioonimärgistik, randumiskohad (st sadamad, väikesadamad jne), saared (üle 2000 objekti), merealad, vooluveekogud, veega seotud kaitsealad. Samuti on kaardil esitatud merealapiirid (majandusvöönd, territoriaalmeri jne). Kaardile on kantud ka merepäästeinformatsioon - piirivalve päästekeskused, karnisonid ja vastutuspiirkond. Kuna veel liikumisel tuleb arvestada ilmaga, siis on kaardil ILM.ee ilmainfo reaalajas ja lisaks prognoosid, mida saab vaadelda interaktiivsel ajateljel. Seal juures on abiks tuuleinfo jälgimine - tuule tugevus ja suund kuvatakse illustratiivse tuulelipuna. Kaardile on kantud ka väikelaevnike jaoks olulised Veeteede Ameti ja ARK kontorite asukohad. Lisaks on ära märgitud erinevad veega seotud huviobjektid ja üritused.

Palju teavet sisaldavad kaardiobjektide infoaknad - nii võib navigatsioonimärgi kohta lugeda selle spetsiifilist infot ja olemasolul isegi fotot vaadata. Väikesadamate infoaken võimaldab info kuvamist marinas.nautilus.ee väikesadamate andmebaasist või teema olemasolul avada see otse http://foorum.kipper.ee -s. Kogu funktsionaalsust on keeruline lahti selgitada - seega head avastamist!

Sellega ei ole kaugeltki kaart veel valmis - esiteks tuleb beta-versioonist muutuda nö päris versiooniks, täpsustada määramata randumiskohtade koordinaadid jmt. Ees on arendused, et kuvada navigatsioonimärke lisaks visuaalmärkide ikoonidega, lisada raadiosidet käsitlev kiht, lisada WindGuru tuuleinfo jmt. Seega on kasutajad kutsutud kaasa lööma nii info täpsustamisel kui ka selle lisamisel. Enamuse kaardiobjektide puhul saab seda teha GoogleEarthist lahkumata - valides objekti infoaknas lingi "Saada parandusettepanek" kuvataksegi vastav info edastamise vorm.

Mõtle endale - tunne merd!

Kipper

 
< Eelmine   Järgmine >