Advertisement

Sõbrad

Advertisement

Advertisement

Kasutajad onlines

Meil on lehel:
Külalisi - 2
mai 11 2011
Allveelaev Lembit tõstetakse veest välja 20. mai öösel PDF Trüki E-mail
kolmapäev, 11 mai 2011
Eesti Meremuuseumil on rõõm teatada, et Lennusadamas on taas toimumas olulisi arenguid ning alustame peagi allveelaeva “Lembit”
maaletoomisprotsessiga.
16. mail kell 11.00 toimub Eesti Mereväe ülema ja Eesti Meremuuseumi irektori eestvedamisel pidulik allveelaevalt lipu langetamise seremoonia.

Hetkel veel vees olev allveelaev “Lembit” on Eesti Mereväe alus nr 1, kuid lipu langetamisega arvatakse ta Mereväe koosseisust välja.
Üritusel osalemine toimub kutsete alusel. Ajakirjanikelt palume eelregistreerimist 13. maiks: E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud
20. mai öösel vastu 21. maid kell 00.05 alustatakse Lembitu väljavintsimisega.

Tehniliselt keerukas ja ilmastikuoludest sõltuv protsess võib kesta mitu tundi – allveelaev tuuakse vintsides veest välja ning see saab toimuda vaid ajal, mil ei ole laevaliiklusest tingitud lainetust.
Liigse lainetuse tõttu (ilmastik või muud tegurid) võib sündmus lükkuda ka järgmisesse õhtusse.
Üritus on kõikidele huvilistele avatud, kuid avalikkus võib liikuda vaid neile ette nähtud alal.
Turvariskide tõttu toimub registreerunud ajakirjanikele eelbriifing 20. mail kell 13.00 ja kell 23.30 (ise võib valida aja), milles osalemine tagab soovi korral pääsu ka turvatsooni.
Lisainfo 20. mai ürituse kohta saadetakse registreerunud ajakirjanikele 16. ja 20. mail.
Võimalusel palume osalemisest teatada 11. maiks – hilisemal registreerimisel ei saa me tagada juurdepääsu kogu territooriumile.
Ootame ajakirjanikke ning meediaväljaannete esindajaid mõlemale üritusele. Oma tulekust palume teada anda 11. maiks aadressil E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud
või telefonil 5545755.


Lugupidamisega,

Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen
 
< Eelmine   Järgmine >