Advertisement

Sõbrad

Advertisement

Advertisement

Kasutajad onlines

Meil on lehel:
Külalisi - 4
sept 05 2011
Merematkamise seminarist "Milleks siia purjetada?" PDF Trüki E-mail
esmaspäev, 05 september 2011

Hiiumaa väikesadamad said rahvusvahelise tähelepanu osalisteks 02.-04. septembril toimunud seminaril, mis kandis nime „Milleks siia purjetada?“. Hiiumaa asukoht Läänemeres on merematkamise seisukohalt soodne, kuid selleks, et Hiiumaa sadamad saaksid purjetamise sihtkohana tuntuks nende hulgas, keda siia külastajana oodatakse, on vajalik tutvustada olemasolevaid ja kavandatavaid võimalusi. Seepärast kutsus Eesti Merematkamise Selts, mis on koostöövõrgustiku BSCN (Baltic Sea Cruising Network) liige, oma partnerid Hiiumaale, et saada pilt siinsete sadamate olukorrast. Lisaks Eestile olid kohal Saksa, Taani, Rootsi, Soome, Venemaa ja Läti  merematkamisorganisatsioonide esindajad, samuti Inglismaal paikneva ühingu Cruising Association Läänemere sektsiooni väsimatud eestvedajad Fay ja Graham Cattell.

Oma silmaga vaadati üle Kärdla, Kalana, Sõru, Orjaku ja Heltermaa sadamad. Osavõtjate kinnitusel on neil sadamatel kindlasti potentsiaali, et täiendada Läänemere väikesadamate võrgustikku kasutajatele atraktiivsete sadamatena.

Suur oli huvi Kärdla sadama vastu, mida tutvustasid Kärdla linnavalitsuses lähemalt linnapea Georg Linkov, majandus- ja arenguosakonna juhataja Kaidi Nõmmerga ning SA Kärdla Sadam juht  Hillar Kukk. Kalana sadamas pani Endel Everti ja Enn Randmaa esitletud sadama arendamise kava uskuma, et Kalana sadamal seisavad ees paremad päevad. Kuigi sadamakaisid praktiliselt pole, on seal olemas midagi, mida raha eest ei saa - idülliline sadamamiljöö. Sõru sadamas oli võimalus näha, kuidas Tiit ja Toomas Laun Sõru Merekeskuses puupaate ehitavad ning pole usku kaotanud, et sadamale omapära lisav purjelaev „Alar“ ükskord korda saab. Orjaku sadam oma äsja valminud ja valmimas kaide ning paadisildadega teenis külaliste kiidusõnu. Kui veel lipud lehvima saaks! Heltermaa sadamas olid lipud mastis ja Heltermaa, Rohuküla, Sõru ning Sviby sadama direktor Riho Sõrmus jagas asjatundlikke selgitusi nii sadama ehitamise kui sadama majandamise kohta.

Nähtu-kuuldu tekitas külalistel hulga küsimusi , andis põhjust võrrelda erinevate maade tavasid jmt. Kuna kõigis naabermaades on märgata järjest suuremat huvi Läänemere idapoolsete piirkondade vastu, siis vajatakse ka rohkem informatsiooni ning seda saavad seminari külalised oma klubide liikmeskonna hulgas levitada. Teemad, mida Hiiumaa merematkamisega seoses arutati, on väga aktuaalsed ka teistes Läänemereäärsetes maades. Üksteiselt on palju õppida, kuidas siduda erinevad turismi valdkonnad – merematkamine, toitlustus, jalgrattaturism, loodusturism jm omavahel ning panna see kogu piirkonna atraktiivsuse suurendamise teenistusse.

Kati Kukk
Eesti Merematkamise Seltsi koordinaator

 
< Eelmine   Järgmine >