Advertisement

Sõbrad

Advertisement

Advertisement

Kasutajad onlines

Meil on lehel:
Külalisi - 1
juuli 17 2012
Raamat "Mere kutse", Mati Sepp PDF Trüki E-mail
teisipäev, 17 juuli 2012

Image

Loe Kalev Vapperi soovitust!

Soovitan Mati Sepa “Mere kutset” lugeda kõigil, kes tahavad purjetama õppida, aga ka neil, kel väikelaevajuhi tunnistus taskus ja kes end juba purjetajaks peavad. Kasulikku lugemist jagub ka neile, kes jahtklubi kolmapäevavõistlusel sooti sikutanud või Muhu väina regatil roolipinni hoidnud. Sümpaatse huumori ja meeldiva eneseirooniaga tüürib Mati oma raamatus meid purjetamise algteadmiste rannavetest võistluspurjetamise avamere laintemöllu.

Tavalistest igavatest purjetamisõpikutest erineb see raamat eeskätt oma praktilise lähenemise ja autori mõnusa jutustamisoskuse poolest. Mati oskab nii seilata kui ka sõna seada. Õpetlik on lugeda autori isiklikest kogemustest jahi trimmimisel ja võistlustaktikas. Tähelepaneliku vaatlejana oskab Mati hästi kirjeldada nii erinevaid purjetajatüüpe kui enda seisundeid mitmesugustes võistlusolukordades. Tark õpib oma vigadest, aga ka teiste kogemustest, ning just seetõttu pakub „Mere kutse” kasulikku teavet kõigile, kes soovivad mõista, mis viib pealtnäha võrdses konkurentsis ühe jahi kaotuseni ja miks teine võitjana finišisse seilab.

ESS Kalev Jahtklubi liige Mati Sepp on selle sajandi alguse Eesti tublimaid purjetajaid. Olles koduvetes tuntust kogunud olümpiaklassis Laser, tõusis ta rahvusvaheliselt tegijaks avamerejahtide X-99 ja X-35 klassi MM- regattidelt medaleid võites. Kõrgelt tuleb hinnata Mati Sepa võitu 2007. aastal ühel Euroopa kuulsamal avamereregatil Copa del Rey. Maailmameistritiitlini jõudis ta aastal 2010 jahiklassis X-41. Viimastel hooaegadel on Mati ka pühendunud match race’i purjetaja, olles raamatu ilmumise hetkeks selles nõudlikus purjetamisformaadis jõudnud maailma edetabelis 40 parema sekka.

Kalev Vapper

ESS Kalev Jahtklubi kommodoor

Raamat on müügil raamatupoodides. Tellida saab raamatut aadressil MENUK.EE/PURJETAMINE

 
< Eelmine   Järgmine >