Advertisement

Sõbrad

Advertisement

Advertisement

Kasutajad onlines

Meil on lehel:
Külalisi - 1
apr 02 2008
Haapsalu Suur-Holmi jahisadam suleti laevaliikluseks PDF Trüki E-mail
kolmapäev, 02 aprill 2008

Image

Veeteede Ameti poolt juhitud komisjon sulges laevaliikluseks Haapsalu Suur-Holmi jahisadama, sadamavaldaja lubas otsuse vaidlustada.

Postimehe pikka artiklit loe siit.

Info Ettevõtete Grupp saatis meediakanalitele pressiteate, mis oli IEG-le omaselt ülevoolav ja kiunuv. Lisaks oli seal oletus nii Haapsalu Jahtklubi kui ka MKM-i ja Haapsalu linnaga seotud isikute "ühisrindest". Postimehe artikkel on autori poolt toimetatud ehk tehtud meediakõlbulikuks.


Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi vastus artiklile:

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium lükkab ümber eksitava informatsiooni OÜ Ankrupoi pressiteates

Veeteede Ameti poolt juhitud sadama laevaliikluseks avamise komisjon ei nõustunud Suur-Holmi sadama avamisega, kuna sadama rekonstrueerimistööd ei ole lõpetatud. Seega ei saa sadam ka taotleda sadamapassi ja saada luba tegutsemiseks. 

Sadama akvatooriumi vähendamise osas ei ole Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium teinud Vabariigi valitsusele ühtegi ettepanekut, seega kehtib endiselt Vabariigi valitsuse 2. veebruari 2007. a korraldusega nr 71, millega kinnitati Suur-Holmi sadama akvatoorium.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium on igati huvitatud turismi ja väikelaevanduse arendamist Haapsalus. Väikesadamate arengut soodustatakse läbi toetusprogrammi, mida koordineerib Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Taustaks:
Vabariigi Valitsuse moodustatud komisjon koostab sadama laevaliikluseks avamise akti.  Majandus- ja kommunikatsiooniminister kinnitab laevaliikluseks avamise akti alusel sadama valdaja koostatud sadamapassi. Sadamapass on dokument, mis tõendab, et sadam vastab õigusaktidega kehtestatud normidele ning on avatud ohutuks laevaliikluseks ja sadama funktsionaalseks tegevuseks

Allikas: väljavõte sadamaseadusest.

Kunnar Kukk
Avalike suhete osakond
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

 
< Eelmine   Järgmine >