Advertisement

Sõbrad

Advertisement

Advertisement

Kasutajad onlines

Meil on lehel:
Külalisi - 3
16 miljonit krooni puhub Lõmala väikesadamale uuesti elu sisse

Image

Kahe aasta pärast peaks kõigil soovijatel olema võimalik minna merele või tulla merelt Lõmala sadama kaudu, mille rekonstrueerimist toetas EAS 13,4 miljoni krooniga. Sellega saaks oma sadama ka see atraktiivne rannapiirkond.

Loe edasi...
 
Peagi saab jahiga Soome lahelt Peipsi järvele

Image

EAS rahastas Narva linna projekti, millega Narva jõgi saab korraliku sadama ning edaspidi hakkavad laevad pääsema Soome lahelt Narva jõe kaudu Peipsi ja Pihkva järvele. Projekt läheb maksma 21,2 miljonit krooni, millest 18 miljonit krooni katab Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus. Läänemerel on palju jahte ja väikelaevu. Samas ei anna Eesti jõed võimalust teha reisi Soome lahe poolt Eesti siseveekogudele. Peipsi ja Pihkva järv on veeturismi jaoks väga atraktiivsed, praegu aga katkestab Narva juga laevatee Läänemerelt.

Loe edasi...
 
Väikelaevaehitajad teevad koostööd ekspordimahtude suurendamiseks

Kuressaares tutvustati 24. aprillil EAS-i toel välja töötatud väikelaevaehitussektori ühis-strateegiat, mis näeb ette ettevõtetevahelist koostööd ekspordimahtude suurendamiseks ja mastaabiefekti saavutamiseks. ”Saaremaa on kvaliteetse väikelaevaehituse piirkond, mis on juba tõestanud oma ekspordivõimekust,” ütles strateegia väljatöötamist nõustanud Jüri Sakkeus ärinõustamisfirmast KPMG. „Väikelaevaehituses hinnatakse väga traditsioonidel rajanevat oskusteavet ning suutlikkust eristuda masstoodangust.“

Loe edasi...
 
Saaremaal loodi Eesti Väikelaevaehituse Liit

Image

Aprilli alguses loodi Saaremaal Eesti Väikelaevaehituse Liit, mille eesmärgiks on sektori maine ja konkurentsivõime tugevdamine.
„Saaremaa on Eesti väikelaevaehituse kants, siin toodetakse üle 60% sektori käibest ja üle 80% selle ärikasumist,“ ütles väikelaevaehituse liidu projektijuht ja TTÜ Kuressaare Kolledži õppejõud Anni Hartikainen. „Saaremaa tööstusest moodustab väikelaevaehitusfirmade käive ligi veerandi, kusjuures peaaegu kogu toodang läheb ekspordiks.“

Loe edasi...
 
Alunaut: Saarlased ehitavad innovaatilise ekspeditsioonijahi

Image

Saaremaa laevaehitusfirma Alunaut sõlmis lepingu Rootsi firmaga Changelab AB 60 jala pikkuse alumiiniumist ekspeditsioonijahi Journeyman 60 ehituseks.
Innovaatiline ja loodussõbralik jahtlaev ehitatakse valmis Pöide vallas asuval ellingul ja hakkab tulevikus seilama kogu maailmas Gröönimaast Antarktikani ning Kanaari saartest Mikroneesiani, kirjutas Saare maakonna päevaleht Meie Maa.

Loe edasi...
 
Salme paadisild ja sadamahoone

Image
Salme jõe laiema osa Sõrvepoolsele küljele on kavas rajada 60 meetri pikkune paadisild ja Kuressaare- Sääre riigimaantee poolsesse jõe otsa slipp ning kõigile tuleohutuse nõuetele vastav tuletõrje veevõtukaev.

Loe edasi...
 
Rohkem purjetamist! 6 x Blusail24

Image

2008 aasta oli Eesti purjetamises match race avastamise aastaks, värskelt hangitud Itaalia päritolu Blusail 24 tüüpi jahtidel peeti Tallinnas mitu  rahvusvahelist jõukatsumist, mille krooniks sai A Le Coq Open Estonian Championship.

Loe edasi...
 
<< Algus < Eelmine 1 2 3 4 5 6 7 8 Järgmine > Lõpp >>

Tulemusi 31 - 40 - 74