Advertisement

Sõbrad

Advertisement

Advertisement

Kasutajad onlines

Meil on lehel:
Külalisi - 6
apr 23 2009
Alunaut: Saarlased ehitavad innovaatilise ekspeditsioonijahi PDF Trüki E-mail
neljapäev, 23 aprill 2009

Image

Saaremaa laevaehitusfirma Alunaut sõlmis lepingu Rootsi firmaga Changelab AB 60 jala pikkuse alumiiniumist ekspeditsioonijahi Journeyman 60 ehituseks.
Innovaatiline ja loodussõbralik jahtlaev ehitatakse valmis Pöide vallas asuval ellingul ja hakkab tulevikus seilama kogu maailmas Gröönimaast Antarktikani ning Kanaari saartest Mikroneesiani, kirjutas Saare maakonna päevaleht Meie Maa.

Läänemeres saab alust näha väga harva, ütles Alunauti juht Mark Muru, kes ehitatava laeva hinda täpsustada ei soovinud, kuid viitas, et seda tüüpi alused maksavad kuni 2 miljonit eurot ehk üle 30 miljoni krooni.

Journeyman 60 on väga kerge ja tugeva konstruktsiooniga ookeanisõiduks ette nähtud bermuudapurjestusega ühemastiline tõstetava bulbkiiluga purjelaev. Aluse pikkus on 18,1m, laius 4,9m, maksimaalne süvis 3,8m. Süsinikkiust masti kõrgus on 22,4m ja purjestuse pindala 191 m².

Mark Muru märkis, et ehitatav laev on väga loodussõbralik. Valmistatud metallist, mis erinevalt komposiitmaterjalidest tagab taaskasutuse, ka neli tonni kaaluva kiilu bulb valmistatakse taaskasutusprotsessi käigus saadavast materjalist. Laeva energiavarusid täiendab väike päikeseelektrijaam ja kogu laeva elektrisüsteem on intelligentse automaatjuhtimisega, mis tagab minimaalse võimaliku energiakasutuse.

Artikkel: ERR uudised
Foto: Alunaut

 
< Eelmine   Järgmine >