Advertisement

Sõbrad

Advertisement

Advertisement

Kasutajad onlines

Meil on lehel:
Külalisi - 6
apr 23 2009
Saaremaal loodi Eesti Väikelaevaehituse Liit PDF Trüki E-mail
neljapäev, 23 aprill 2009

Image

Aprilli alguses loodi Saaremaal Eesti Väikelaevaehituse Liit, mille eesmärgiks on sektori maine ja konkurentsivõime tugevdamine.
„Saaremaa on Eesti väikelaevaehituse kants, siin toodetakse üle 60% sektori käibest ja üle 80% selle ärikasumist,“ ütles väikelaevaehituse liidu projektijuht ja TTÜ Kuressaare Kolledži õppejõud Anni Hartikainen. „Saaremaa tööstusest moodustab väikelaevaehitusfirmade käive ligi veerandi, kusjuures peaaegu kogu toodang läheb ekspordiks.“

EVL kasvas välja Saaremaal asuvast väikelaevaehituse klastrist, mis ühendab väikelaevaehitusega seotud omavalitsusi, haridusasutusi, ettevõtteid ja teisi organisatsioone. Liidu töövaldkondadeks on ühishuvide esindamine, ühine turundustegevus, väikelaevaehituse alase hariduse ja koolituse toetamine, ühiste materjalihangete läbiviimine ja tootmisvõimsuse jagamine suurte tellimuste puhul.

Liitu kuuluvad jahtlaevade tootja Saare Paat, töölaevade tootja Baltic Workboats, ajaloolisi puupaate ja purjekaid tootvad Vätta Puit ning Väike Paadivabrik, innovaatilist alumiiniumpurjekat ehitav Alunaut ning plastist veesõidukite tootjad Kasse Paat, Lindvart, Tekno Marine Eesti ja Kompar. Samuti väikelaevaehitussektori allhankega tegelevad ettevõtted Hilmaa, Muvor ja Pro Marine Trade ning kaks eraisikut - Peeter Laum ja Edgar Kana. Tegevust toetavad väikelaevaehituse erialaga seotud haridusasutused - Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare Kolledž ja Kuressaare Ametikool.

Reedel, 24. aprillil korraldab vastloodud liit infopäeva, kus tutvustatakse EAS toel loodud väikelaevaehituse klastri ühisstrateegiat ja liidu edasisi tegevusplaane.

„Infopäevale ootame kõiki, kellele merendus ja Eesti väikelaevaehitus olulised on,“ sõnas Eesti Väikelaevaehituse Liidu juhatuse liige ja AS Saare Paat tegevjuht Peeter Sääsk. „Loodan, et saame osalejailt häid ideid selle kohta, kuidas Eestile kui mereriigile nii olulist valdkonda koos edendada.“

Infopäev toimub 24.aprillil kell 13:30 - 16:00 Kuressaare Ametikoolis.

Infopäeva kava:

-          Uudiste lühikokkuvõte ja ettekannete tutvustus

-          Väikelaevaehituse klastri strateegia tutvustus

-          Eesti Väikelaevaehituse Liidu loomisest ja funktsioonidest

-          Eduka koostöö alguse tähistamine

 

Lisainfo:

Peeter Sääsk

Juhatuse liige

Eesti Väikelaevaehituse Liit

+372 508 7913

e-post: E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud

 
< Eelmine   Järgmine >